Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítám vás na mých stránkách, přátelé přírody. Chci se vám vyznat ze svého obdivu k chráněné přírodní oblasti Český kras.
Český kras je území při dolním toku Berounky a to v prostoru od Zdic až k jihozápadnímu okraji Prahy. Toto největší území na vápencovém podloží v Čechách má vyjimečné podmínky pro růst vzácných ohrožených rostlin a život zajímavých živočichů. Jádrem území, jeho nejzajímavější a nejnavštěvovanější částí, je oblast mezi Berounem a Karlštejnem v širokém pásu po obou stranách řeky Berounky.  Jako fotograf přírody jsem se zaměřil hlavně na ně a po 10 letech návštěv Českého krasu chci svým malým dílem přispět k jeho poznání, oblibě a ochraně. Budu rád, když nám  napíšete své poznatky a  zážitky  z  návštěv  Českého krasu.

 Obrazek

 Obrazek

 

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Český kras

(Josef Burián, 13. 4. 2010 16:27)

Děkuji,pane Burle,za zájem o Český kras a ocenění mé snahy o zveřejnění jeho krás a zajímavostí.Velmi rád se zůčastním práce na popularizaci Českého krasu.

Pěkné moc pěkné

(Burle Václav, 13. 4. 2010 13:23)

Nádherné fotografie, zajímavý text, pěkná pohodička při prohlížení těchto stránek. Děkuji. Nechcete se mnou dělat Český kras encyklopedie? burle@seznam.cz